Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite oraz często zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie odrobinę, aby odkryć, że są w zasadzie smaczne i warte kilku kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi produktami jakie spożywają na co dzień jest chleb i krajowa kiełbacha.

restauracje Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z fenomenalnego chleba oraz pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o nowe smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w standardowej lokalnej kuchni?

Restaurants near Main Market Square

Najbardziej przeciętnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej też odkryć w istocie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, niekiedy egzotycznych dań.
•    Prócz schematycznych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw oraz najlepsze polskie napoje i napełniać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.