restaurants main market square krakow

Dobra kuchnia włoska
Chcesz smacznie zjeść? Spośród licznych wariantów, które daje kuchnia europejska należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, połączeń i spora porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi kuchnia włoska, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą i czasem z winem. Tymczasem włoskie dania to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie potrawy

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dodać do tej potrawy. zajrzyj Ryby, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna i przeróżne przyprawy, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To też canelloni, gnocchi, piada i szeroki wybór deserów – np. granita czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- ricotty, mozarelli i grana padano.
Zobacz film