ostatnie lata w Krakowie nastawione na modernizacje i rozwój

Pośród wielu województw w Polsce, miasto Kraków wybija się nie jedynie w obszarze kultury i rozrywki, ale też na licznych innych polach. Zaczyna być obszarem otwartym do życia. Zmiany, jakie stały się udziałem miasta w ostatnich okresach sprawiają, że miasto naprawdę idzie w górę.
Pozytywne nowości w Krakowie.
Co godnego pochwały stworzono w trakcie ostatniego okresu? Ilość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest spora. Bardzo pomogły w tym aspekcie finane Unii Europejskiej, z których Kraków chętnie korzysta. Dynamiczne postępowanie w zakresie zdobywania dofinansowania spowodowały, że gmina wzbogaciła się o nowe węzły komunikacyjne, nowoczesne autobusy trasportu miejskiego, oraz potrzebne obiekty użyteczności publicznej.
Szerokie zmiany nie są widoczne dla typowego mieszkańca. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją. Zazwyczaj ignorujemy historie, które nie są bezpośrednio z nami związane. Przeciętnemu mieszkańcowi Krakowa wydaje się, że w regionie niewiele się dzieje. Natomiast miasto zmienia się z każdym dniem. Usprawnienia w obszarze zarządzania śmieciami, budowie oraz modernizacji siatki wodociągowej, budowa filtrów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, jakie pomagają mieszkańcom lepiej oraz wygodniej funkcjonować. Kraków rozwija się również w zakresie możliwości rozrywkowych. Potencjał miasta idzie w górę dzięki takim obiektom jak: centrum konferencyjne ICE czy stadion Cracovia. takie nowości przyciągają przyjezdnych do przyjazdu.
Podejmowane przez radnych projekty nie tyczą się tylko samego centrum miasta, ale również są połączone z całym regionem. Dlatego lepiej nie utyskiwać lecz dostrzec zmiany w jakie obrósł Kraków.
Następne miesiące – o ile będzie możliwość zachowania tempa innowacji – pozwolą Krakowowi stać się prawdziwą stolicą małopolski.
Majchrowski