Najczęstsze problemy kobiet na emeryturze

Najczęstsze trudności kobiet na emeryturze
W wypadku kobiet po 50-tym roku życia statystyki są oszałamiające: pozostają daleko w tyle za mężczyznami, jeśli chodzi o gotowość do przejścia na emeryturę.

kuchnia dojrzałej kobiety

Damy w średnim wieku znakomicie zdają sobie sprawę z tego dylematu oraz tego, jak bardzo je to dotyka. Rozpatrzmy niektóre z przyczyn, dla których tak się stało, oraz sposoby, w jakie panie mogą zapobiegać problemom na emeryturze.

Dama na emeryturze a trudności finansowe
W wielu specjalizacjach panie w tym samym wieku nie zyskiwały tyle samo, co mężczyźni. Na domiar tego ich kariera została przerwana w związku z posiadaniem dzieci oraz przebywaniem w domu, co miało związek z tym, że musiały wychowywać swoje dzieci. W niektórych przypadkach porzucając własne aspiracje zawodowe, zaczęły jeździć z małżonkiem, gdy był w stanie rozwijać swoją karierę. Gdy damy te były gotowe do powtórnego wejścia na rynek pracy, straciły kosztowny czas i dochody, a też składki na ubezpieczenie społeczne.
Następnym szczegółem prowadzącym do braku gotowości pań jest to, że kobiety są normalnymi opiekunami własnej rodziny, są niezliczone przypadki, w jakich kobiety musiały uprzednio odchodzić z pracy. Są to osoby pozostające w domu, gwarantujące niezbędną opiekę dziecku specjalnej troski, starszym rodzicielom bądź teściom oraz prawdopodobnie choremu mężowi. Prócz tego wszystkiego, przyspieszenie współczynnika rozwodów dla osób powyżej 50-tego roku życia, przyczyniło się do niestabilności pieniężnej kobiet. Niepokój otaczający tę realność pogarsza fakt, iż kobiety najczęściej żyją dłużej niż faceci oraz zazwyczaj mają więcej kłopotów medycznych.