La Grande Mamma na Rynku Głównym

Autentyczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w kraju najbardziej popularny typ restauracji. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, sycące oraz nie jest kosztowne. Z całą pewnością najczęściej jemy pizze. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską smakują równie pyszne dania – canelloni, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją trzeba przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy miejsce korzysta z włoskich składników, czy w menu można znaleźć też mniej znane dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz dania z wielu części kraju. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Kuchnia włoska jest łatwa, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Dobre wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zapominać wina. Posiłek w klimacie włoskim koniecznie musi zawierać również trunek. Odrobina białego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji typowa praktyka. La grande Mamma Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi a także monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć bogatą kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać fenomen włoskiego gotowania bez wątpienia warto wybrać się do restauracji, która jest w stanie przyrządzić nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film