Kraków mobilizuje się na wybory

Głównym spośród największych przeszkód w lwiej części miast w Polsce jest stan dróg. Polskie miasta nie są przygotowane do tak wielkiego natężenia ruchu, jaki powstał poprzez wzrost liczby aut na polskich ulicach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno rozpocząć niemalże każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, który pozwoli polepszyć wygodę mieszkańców jak również poprawi całokształt gospodarki miasta.

Spośród pozostałych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Krakowianie w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz rozwój dróg trzeba włożyć dużo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych warto wymienić:
w pełni elektryczną linię autobusową – pierwszą w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto ma inwestycje w przynajmniej kilka nowych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami oraz naprawy już powstałych tras tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski program
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe linie komunikacji, jak również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i odporna. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga jeszcze kolejnych remontów i nowych pomysłów, by jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko samochodem, ale też autobusami. Mimo to widać jasno, że całość jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.